Binbir Kılığa Bürünerek Onlarca İnsanın Parasını Aldığı İddia Edilen Kadın Hakkında İhbar Yağıyor!

Gazeteci Esref Larsen, geçtiğimiz gün Twitter hesabı üzerinden kendisini farklı kimliklerde tanıtarak onlarca insanı dolandırdığı iddia edilen bir kadını paylaştı. Larsen’in anlattıkları kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Larsen, kadının dolandırdığı kişilerden bir gecede 50’den fazla ihbar aldığını açıkladı. İşte, eşi benzeri zor bulunan o dolandırıcılık hikayesi…

Kaynak: https://twitter.com/esreflarsen/statu…

Gazeteci Esref Larsen’in Twitter hesabından açıkladığı dolandırıcılık iddiası kısa sürede gündeme bomba gibi yerleşti. Kendisini farklı kimliklerde onlarca insana tanıtıp paralarını aldığı iddia edilen kadının yüzünü de ifşaladı.

Aslında o kadını hepimiz tanıyoruz: Ela Sevgi Altunbaş. Bu ismi ilk kez geçtiğimiz sene İzmir Şirinyer Hipodromu’nda bir işçinin tokatlandığı videonun altında gördük.

Altunbaş, tweet’inde işçinin öz babası olduğunu yazmıştı. Larsen bu tweet’in milyonlarca görüntülenme alan bir paylaşım olduğuna dikkat çekerek “Meğer amacı ilgi (müşteri) toplamakmış” diye yazdı.

İşte akıllara kazınan o tweet:

Gazeteci Larsen’in topladığı verilere göre Altunbaş, kendini kimi zaman mağdur bir işçi çocuğu, kimi zaman 20 yaşında tek yaşayan ‘özgür kız’, kimi zaman depremzede, kimi zaman da yolda kalmış bir üniversite öğrencisi olarak tanıtarak insanlardan para topluyordu.

Tüm Türkiye’nin vicdanını sorgulatan İzmir Şirinyer Hipodromu’ndaki o olaydaki babanın kızı olduğunu söylemesi de o dönem müthiş bir ilgi toplamasına neden olmuştu.

Kendisine vatandaşlardan geçmiş olsun dilekleri içeren mesajlar gönderilmişti. Onlardan biri Gazeteci Larsen’di. Ancak Larsen, kadının kendisini geçiştirdiğini yazdı.

Larsen o döneme ait konuşmaları da kamuoyuna sundu: “Ben de kızı olduğunu düşünerek kendisine yazmak istedim. Ve temizlik görevlisi İrfan Bey’e onun üzerinden ulaşmak istedim. Geçiştirdi.”

??

Daha sonra Larsen, başka kaynaklardan haberin konusu olan İrfan Bey’e ulaştığını ve böyle bir kızı olmadığını ortaya çıkarmıştı. İşte konuşmalar

Larsen olayın ardından Sevgi Altunbaş’a neden yalan söylediğini sorduğunu söyledi ve “Foyası ortaya çıkınca yazdıklarını paylaşıyorum” diye mesajlarını açıkladı??

??

??

Kadının yalan söylediğini fark eden Gazeteci, olayın peşine düştüğünü ve tweet atarak insanları bilgilendirdikten sonra mesaj kutusunun adeta ‘patladığını’ ifade etti.

Kendisine konu ile ilgili mağdur vatandaşlardan iddialar geldiğini paylaşan Larsen, kadının sistematik bir şekilde dolandırıcılık yaptığını savundu. Gelen ihbarları böyle paylaştı??

“Bana ulaşan mağdurlardan biri; Muhammet Bey. 6 Şubat depreminden sonra depremzedeleri evinde ağırlamak istiyor. Ela Sevgi Altunbaş, kendisini depremzede olarak tanıtarak eve yerleşiyor. Ve kimsenin olmadığı bir vakitte evi soyup kayıplara karışıyor.”

??

“Muhammet Bey’in suç duyurusunun ardından hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Sabıkasının epey kabarık olduğu ortaya çıktı.”

“Orman yangını bile çıkarmış…”

Gazeteci, başka bir ihbarcının ise dolandırıcı olduğu iddia edilen kadının, erkekleri kandırdığını yazdığını açıkladı.

“Kendisini acındırıp para istiyor, sonra da küfürler ediyor…”

“Sahte flörtler yapıp kayıplara karıştığına dair çok mesaj var. En son aranıyordu ve yakalandı. Bendeki bilgi tutuklandığı yönündeydi. Bir süre sonra serbest kalmış olmalı ki, soluğu 2 gün önce attığım bir tweetin altında almış” diyen Larsen, bu mesajı paylaşarak “Peşindeyim” yazdı.

Diğer yandan Gazeteci kendisine söz hakkı tanımak istediğini ancak engellendiğini de belirtti.

??

Larsen, detaylar geldikçe yazmaya devam edeceğini söyledi ve “Tanımadığınız, durumunu teyit etmediğiniz hiç kimseye yardım etmeyin” dedi.

İşte Gazeteci Esref Larsen’in o paylaşımı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir