‘Camdaki Kız’da Türkan baskını! Hayri şimdi ne yapacak?

SELİN CEYLAN / MİLLİYET – Muzo Hayri’yi karşılan iki çocuk ve kadını gördükten sonra dayanamadı yanlarına gitti. Türkan’ın çay davetini geri çevirmeyerek içeriye girdi. Sedat Nalan’la konuşmak konusunda çok diretti ve sonunda kendini dinletti. Cavit eniştesini dinleyerek her şeyi kabullenmiş bir şekilde içini döktü. ‘Ben sana beni terk etmekten başka bir seçenek bırakmadım! Hayallerini, umutlarını her şeyi mahvettim.’ dedi.

Muzo Hayri’nin ailesi Türkan ve kızlarıyla tanıştı. Şok içinde evden çıktı. Hayri konuşmak istese de Muzo hiç dinlemeden arabasına binip gitti. Nalan Sedat’ın söylediklerinden çok mutlu oldu ama sebebini anlamadı. ‘Helalleşmek için…’ dedi. ‘Vicdan azabım biraz olsun dinsin istiyorum’ diye ekledi.

Nalan yine naif tavrından ödün vermeden ‘Tabii ki helal ediyorum.’ dedi. Sedat elindeki alyansı işte o zaman çıkardı, nalan uzattı ve ‘Buna baktıkça benim mahçubiyetimi hatırla benden nefret etme olur mu?’ dedi. Hayri Muzo’nun ailesini öğrendiği için çok gergindi. Tüm sinirini yine Türkan’dan çıkardı.

Muzo’ gördüklerini anlatmak için Nalan’ın yanına gitti. Ama yapamadı çok üzgün bir şekilde eve geri döndü. Hayri’yle Nalan yine parkta buluşmak üzere anlaştılar. Gülcihan hastaneden eve döndü. Bu sırada Hayri Muzaffer’le görüşmek için onu da parka davet etti. Muzo ‘Sen ne adi ne şerefsiz bir adamsın ya! Hiç mi utanmadın o kıza yalanlar söylerken. Pırlanta gibi ailen var onlardan da mı utanmadın?

Hayri durumunu anlatmaya çalıştı. İstemeden haberi olmadan evlendiğini anlattı. Muzo ‘Sen şaka mı yapıyorsun? Sen evli misin değil misin?’ Hayri utanmadan ‘Sormadınız ki! Sorsaydınız söylerdim.’ Muzo çok sinirlendi. ‘Sen bizi aptal mı zannediyorsun? Nalan’a ne söyleyeceksin? Senden kurtulmamız bu yalanlar sayesinde çok daha rahat olacak. Sana 2 gün süre veriyorum her şeyi Nalan’a anlat, yoksa ben onu alır o eve getiririm.’ dedi. Hayri anlatacağını söyledi. Duydukları ve gördüğü pişkinlik karşısında şoke olan Muzo, Hayri’ye ‘Sen benim hayatımda gördüğüm en adi adamsın!’. Hayri her şeye rağmen işleri yoluna koyacağına emindi.

Sedat karmakarışık olmuştu. Duygular dengesiz, ne istediğini bilmiyordu. Herkesin Nalan demesinden bunalmıştı. Hemen eski sevgililerinden birini aradı, görüşme ayarlamaya çalıştı. Emir herkese teşekkür ederek veda etmeye geldi. Türkan kafasındaki soru işaretlerini komşuyla dertleşti, hislerini anlattı. Muzo Billur’a Nalan en kısa zamanda Hayri meselesini bitireceğini söyledi. Bu sırada Hayri Nalan’a ‘Hadi evlenelim.’ dedi. Nalan çok mutlu bir şekilde ‘Olur ama hemen değil insanların kalbine indirmeyelim.’ dedi. Hafize Hayri konusunda bir açıklama bekledii. Nalan Hayri’yle birlikte olduğunu ve çok mutlu olduğunu söyledi. ‘Eğer hata yaparsak birlikte yapalım olur mu Hafiş?’ dedi.

Nalan, aldığı evlilik teklifini Billur’a söyledi. Billur bu habere pek sevinemedi. Hayri Nalan’a aşık olduğunu birlikte olduklarını arkadaşına anlattı. Arkadaşı söylediklerine güldü, inanamadı. Nalan, Billur ve Hafiş Hayri’nin çalıştığı yere gelince arkadaşı gözlerine inanamadı. Sedat eski kız arkadaşının evine gitti, Kız içeri almak istemese de direkt içeri girdi. Otel odasında fenalaşan Metin hastane odasında gözlerini açtı hemen Hafize’yi aradı ama Hafize telefonu açmadı. Türkan kızlarının bulduğu kutudan Nalan’ın fotoğraflarını görünce şüphelerinden emin oldu.

Sedat eski kız arkadaşının evinden çıkarken kızın sevgilisine yakalandılar. Sedat’ın zihninden Muzo’nun onun için söyledikleri geçerken kendini bilerek adamlara dövdürdü. Türkan kızlarını alıp Hayri’nin çalıştığı yere gitti. Billur ve Hafiş masada Hayri ve Nalan’ı yalnız bıraktı onlar sohbet ederken Türkan onları gördü. Çocuklar da fotoğraflardaki kişinin Nalan olduğunu fark ettiler. Hayri tam her şeyi açıklayacakken Türkan’la göz göze geldi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*