Ev sahibinden kiracıya baltalı ‘zam’ saldırısı

İstanbul’un Şişli ilçesinin Feriköy Mahallesi’nde, bir apartmanda 8 yıldır kiracı olan 51 yaşındaki Tina Ocal, 1 Mart Çarşamba günü saat 14.00 sıralarında, ev sahibi olan 70 yaşındaki Cemal K.’nin saldırısına uğradığını söyledi.

DHA’da yer alan habere göre, Cemal K.’nin, 3 bin lira olan kirayı 15 bin lira zam yapma isteğini kabul etmediğini iddia eden Ocal, ev sahibinin baltayla kapısına dayandığını anlattı. Cemal K.’nin evine girerek baltayla saldırdığını, annesiyle birlikte yardım istediklerini dile getiren Ocal, zorla dışarı çıkartıldığını belirtti. Polis ekiplerine ihbarda bulunduklarını ve suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Ocal, olayın ardından bu kez de bıçakla saldırdığını ifade etti.

‘POLİSE İÇERİDE KALAN EŞİNİ REHİN ALDIĞIMIZI SÖYLEDİ’

Kiralarını düzenli ödediklerini ve 8 yıllık kiracı olduklarını belirten Ocal, “3 bin liraya oturuyordum. Mal sahibi yılbaşında beni aradı, ’15 bin lira istiyorum’ dedi. Biz de böyle bir ödeme yapamayacağımızı, kendisine en fazla 7 bin lira verebileceğimizi söyledik. Haziran ayında kontrat yenileniyor. 10 sene oturma hakkımız olduğu için de kanunen böyle bir şey yapamayacağını söyledim. Kabul etmedi” dedi.

Ocal sözlerine şöyle devam etti: “Mezeci olarak yarı zamanlı çalıştığım dükkana gelip beni tehdit ederek, ‘Ben kanun tanımam gelir sıkarım’ dedi. Kendisini ciddiye almadım. Günler sonra bize ihtarname gönderdi. Daha sonra 70 yaşındaki babası kapıyı çaldı. Yaşlı olduğu için kapıyı açtık, normal konuşuyordu, sonra beni duvara itti. Arkasından kocaman bir balta çıkardı. Baltayla saldırmaya çalıştı. Canımı zor kurtardım. Polisi çağırdım. Kendisini dışarı çıkardık, eşi içeride kaldı. Ardından kapıyı kilitledim. Polise, içeride kalan eşini rehin aldığımızı söyledi ama öyle bir şey söz konusu değil.”

BU SEFER BIÇAKLA SALDIRDI

Sokağa çıkmaktan korktuğunu belirten Ocal, “Saldırgan hakaretler yapıyordu. Polise Yahudi olduğumuzu söyledi, ahlaksız işler yaptığımızı iddia etti. Evde 77 yaşında kanser hastası, engelli annem ile yaşıyorum, nasıl ahlaksız iş yapabilirim? Olayların ardından suç duyurusunda bulundum. Günler sonra apartmana girerken bana bıçakla saldırdı. Yanımda biber gazı vardı kendimi öyle kurtardım. Bu adamın bizi öldürmesi mi gerekiyor. İki yalnız kadın olarak perişan olduk. Ben sokağa korkarak çıkacaksam bu adalet değil. İş yerinden eve bir elimde bıçak bir elimde biber gazı ile geliyorum. Gerçekten çok zor durumdayız. Param yok, oradan buradan borç alarak taşınmaya çalışıyorum. Çok küçük 1+1 bir daire buldum. 10 bin liradan aşağı daire yok” ifadelerini kullandı.

Ev sahibi ise iddialarla ilgili konuşmak istemedi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*