Her Zaman Her Yerde: Elon Musk ve Mark Zuckerberg Arasındaki Kafes Dövüşü Gerilimi Zirveye Taşındı

Teknoloji dünyasının iki dev ismi kafes dövüşüyle ilgili olarak yine gündemde. Elon Musk, Mark Zuckerberg’i katıldığı bir podcast programında tekrardan ringe davet etti. Mark Zuckerberg’in ne cevap vereceği merakla bekleniyor. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

Elon Musk ve Mark Zuckerberg arasında sosyal medyada başlayan ve zaman zaman gündeme gelen gerginlik yeni bir boyut kazandı.

52 yaşındaki Elon Musk, SpaceX ve Tesla’nın başında yer almanın yanı sıra sosyal medya platformu X’in de sahibi olarak biliniyor.

Karşı köşede ise 39 yaşındaki Mark Zuckerberg, Facebook’un da bulunduğu Meta şirketinin lideri olarak tanınıyor.

Her iki iş insanı da geçmişte sosyal medya üzerinden potansiyel bir kafes dövüşü konusunda atışmış ancak konu bir süreliğine unutulmuş gibiydi.

Fakat Elon Musk, yakın zamanda Joe Rogan’ın podcast’inde bu konuyu yeniden gündeme taşıyarak Zuckerberg’e meydan okudu.

Musk, Rogan’a hazırlık sürecine ihtiyacı olmadığını, her türlü koşulda Zuckerberg’le karşılaşmaya hazır olduğunu söyledi. Kardiyo antrenmanının bu dövüşte bir faktör olmayacağını belirten Musk, şafakta tabancalarla ya da öğlen Nerf silahlarıyla olacak bir düelloda Zuckerberg’i karşılamaya hazır olduğunu dile getirdi.

Ayrıca Musk, fiziksel büyüklüğün önemine vurgu yaptı ve kendi juijutsu deneyimlerinden bahsederek ağırlık sınıflarının var oluş nedenini arkadaşına gösterdiği bir hareketle örneklendirdi.

Arkadaşına karşı yaptığı “Mors” hareketiyle yalnızca ağırlığıyla kontrol sağlayarak onu alt edebildiğini anlattı.

Diğer taraftan Zuckerberg, UFC’nin tüy sıklet şampiyonu Alexander Volkanovski ve eski orta sıklet şampiyonu Israel Adesanya ile antrenman yaparak dövüş konusunda ciddi bir eğitim aldı.

Elon Musk da dövüş becerilerini geliştirmek için yarı orta sıklet şampiyonu Georges St-Pierre ile antrenman yaptı.

Bu durum, her iki iş insanının da potansiyel bir dövüşe sadece sözde değil, pratikte de hazırlıklı olduklarını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir