Otomobil kiralama şirketleri de elektrikli araçlara geçiş yapıyor!

Son mali çeyrekte “çarpışma ve hasarla ilgili masrafların, özellikle elektrikli araçlarda çok yüksek olduğunu” ve böylece şirketin elektrikli araç filosunda maddi azalma başlatma kararını desteklediğini iddia etti. Hertz, gelirin bir kısmını benzinle çalışan araçların satın alınmasına yeniden yatırmayı planladığını söyledi.

Hertz, “Şirket bu eylemin, elektrikli araçların beklenen talebine karşı arzı daha iyi dengelemesini bekliyor” dedi. “Bu, şirketi orantısız sayıda düşük marjlı kiralamaları ortadan kaldıracak ve EV’lerle ilişkili hasar masraflarını azaltacak.”

Elektrikli otomobil markası Hertz, kısa sürede 20.000 satış barajını aştı!

Hertz’in son birkaç yıldır elektrikli araçlara yoğun yatırım yapma kararından çekindiğine dair işaretler zaten mevcuttu. Kiralama şirketinin 2021 yılında Tesla’ya 100.000 EV sipariş ettiği bildirildi. Ertesi nisan ayında Hertz’in beş yıl içinde Polestar’dan 65.000’e kadar elektrikli araç satın almayı planladığı ortaya çıktı.

Ancak Ekim 2023’te Hertz, filosunu elektrikli hale getirme planlarını yavaşlattığını söyledi. O dönemde CEO Stephen Scherr, EV’lerin Hertz’e “hasar onarım maliyeti açısından geleneksel bir içten yanmalı motorlu araca göre yaklaşık iki kat” mal olduğunu söylemişti.

Reuters’in belirttiği gibi Tesla şu anda kullanılmış araba web sitesi aracılığıyla 700’den fazla EV satıyor. Bunların büyük çoğunluğunu Tesla Model 3 ve Model Y araçlar oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir