Sezgin Tanrıkulu’dan AKP’li Çelebi’ye yanıt: Kürtlerle uğraşanlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını parayla satıyorlar

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Yakında ‘Opera’ya gitmek de terör faaliyetidir’ derler. Türkiye’nin ortak değeri Kürtlerle, Kürt sanatçılarla, siyasetçilerle ve sıradan vatandaşlarla uğraşanlar; diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını parayla satıyorlar” dedi. 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul’daki bir opera dinletisine HEDEP Van Milletvekili Pervin Buldan ile katılmıştı. 

AKP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, “Özgür Özel’in kurultayda Demirtaş’a gönderdiği selam; HDP’li Pervin Buldan tarafından Kadıköy’de Opera’da alınmış… Hem Atatürk hem Demirtaş olmaz!” diyerek Özel’i eleştirmişti. 

Yakında ‘Opera’ya gitmek de terör faaliyetidir’ derler”

CHP Diyarbakır Milletvekili Tanrıkulu, eleştirilere şu şekilde yanıt verdi: 

Yakında ‘Opera’ya gitmek de terör faaliyetidir’ derler. Türkiye’nin ortak değeri Kürtlerle, Kürt sanatçılarla, siyasetçilerle ve sıradan vatandaşlarla uğraşanlar; diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını parayla satıyorlar. Kürtler; bu Cumhuriyetin sonradan değil, kuruluşundan beri vatandaşlarıdır. Diline ve kültürüne bir konser nedeniyle saldıranlar bilmeliler ki; Kürtler vatandaşlıklarını parayla satın almadılar ya da sonradan kazanmadılar. Mücadeleleri de sizin bu saldırılarınıza karşı eşit vatandaşlık içindir.”

AKP’li Çelebi: Özgür Özel’in Demirtaş’a gönderdiği selam, Pervin Buldan tarafından Opera’da alınmış

TIKLAYIN – CHP Genel Başkanı Özel, “Bir Opera Dinletisi” gecesine katıldı

Özgür Özel, T24’ün sorularını yanıtladı | CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den ittifak atağı: Meral Hanım aramazsa ben ararım, HEDEP’le şeffaf görüşürüm, İmamoğlu’na akıl danışıyorum ama vesayet ilişkisi yok 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir